Які тып падлучэння валакна гэта?

У мяне ёсць 2950 камутатар Cisco дома з тым жа валакна порта ў гэтай карціне. Можа хто-небудзь сказаць мне, які тып порта гэта? LC, SC, FC, MTRJ? Я пачатковец у лакальныя сеткі аптычнага валакна. Я ўпэўнены, што гэта злучэнне з выкарыстаннем шматмодавага кабеля. Гледзячы на ​​куплю оптавалакновага кабеля для выкарыстання ў маёй хатняй сеткі стэк камутатараў Cisco.

Thanks in advance.enter image description here

0
Гэта значыць MTRJ порт і хай гэта многорежимный.
дададзена аўтар Paul, крыніца

2 адказы

Пашырэнне на каментар вышэй, гэта сапраўды раз'ём MT-RJ. Я таксама ведаю, што гэта многорежимный, таму што 1000BASE-SX з'яўляецца MMF-толькі. І, нарэшце, вы можаце нават зрабіць вельмі абгрунтаванае меркаванне аб тыпе валакна на аснове колеру чаравіка кампенсатара нацяжэння на раздыме і курткі/ахоўную вечку асноўнага кабеля. У вашым выпадку, аранжавы з бэжавым чаравіком з'яўляецца яшчэ адным сведчаннем ММФА (OM1 або OM2.)

enter image description here

4
дададзена

Гэта раз'ём MTRJ. Акрамя таго, падтрымліваецца модуль 1000BASE-SX, і гэта праўда, што гэта многорежимный кабель, так як 1000BASE-SX прызначаны толькі для працы над ММФ. Вядома, колер гэтага кабеля таксама паказваюць, што гэта многорежимный версія.

0
дададзена